Avalon » Serie komiksowe » Kitty Pryde and Wolverine » Kitty Pryde and Wolverine #5

Kitty Pryde and Wolverine #5

Postacie
Cytat

Kitty: "I'm not a kitty anymore... Much as I wish differently... I've grown up. I'm a cat. And I like the shadows a whole lot more than the daylight."

Streszczenie

Tokio, gabinet Shigematsu. Przez biurko prosto na starca przenika ubrana w kostium ninja Kitty Pryde, która ogłasza, że ma dla niego propozycję nie do odrzucenia – ma on zostawić Carmena Pryde'a i jego rodzinę w spokoju, inaczej po niego wróci. Fazuje z pomieszczenia na zewnątrz, gdzie zaczyna się śmiać z miny gangstera. Tym samym jednak traci koncentrację i zaczyna opadać jak kamień – na szczęście do ziemi jest długa droga, udaje jej się więc wyhamować. Przenika przez chodnik, zostawiając na nim kostium ninja, i przenika do stacji metra, nosząc swój nowy, niebieski strój. Udaje się do łazienki, nakładając wokół oczu ciężki makijaż, tym sposobem upewniając się, że nikt nie zwróci na nią większej uwagi, biorąc ją za typową japońską nastolatkę. Wsiada do pociągu, gdzie, spoglądając na swoje odbicie w szybie, dochodzi do wniosku, że nie rozpoznaje nawet postaci, którą widzi. Zaczyna rozmyślać o tym, jak wyglądałoby jej życie, gdyby nigdy nie dołączyła do X-Men. Stwierdza, że za nic nie oddałaby możliwości "tańczenia" w powietrzu. Stwierdzając, że dorosła i nie jest już "kotką", i że lepiej czuje się teraz ukryta w cieniu, ukuwa swoje nowe imię – Shadowcat. I jako Shadowcat przeżyje resztę swojego krótkiego życia – a potem Wolverine będzie musiał ją pomścić.

Twierdza klanu Yashida. Do stojącego na balkonie Wolverine'a podchodzi Yukio, prosząc, by wrócił z mrozu do łóżka. Ten odpiera, że przeżył już gorsze rzeczy. Gdy kobieta nalega, Logan pyta, porzuciłaby poszukiwanie przygód i walki, gdyby ją o to poprosił, a gdy ta zaprzecza, mutant pyta, czemu w takim razie prosi go o to samo. W następnym momencie na miejscu zjawia się Carmen Pryde, chcąc wiedzieć, gdzie jest jego córka. Logan stwierdza, że opuściła ich, a że nie pojawiła się w Instytucie Xaviera, domyśla się, że postanowiła stawić czoła Ogunowi. Gdy mężczyzna wybucha, pytając, czemu jej na to pozwolił, Yukio bierze go za fraki, straciwszy cierpliwość, ten jednak dalej prosi, by pomogli Kitty, zapewniając, że wolałby umrzeć, niż pozwolić, by stała się jej krzywda. Wolverine stwierdza, że nie będzie to konieczne, po czym pyta Yukio, jak mają się sprawy. Ta odpiera, że pas startowy został odśnieżony, a odrzutowiec jest gotów do lotu.

Tokio. Do wieżowca będącego siedzibą głowy klanu Yashida po ciężkim dniu pracy wraca Mariko. Od progu wita ją Amiko [w tamtych czasach zwana jeszcze "Akiko" – przyp. S_O], przybrana córka Logana. Wypoczywając w wannie, kobieta wyjaśnia swojej podopiecznej, że wielu w ich kraju nadal patrzy na kobiety jako kury domowe, ona więc, jako głowa klanu, musi każdego dnia udowadniać na nowo, że zasługuje na to stanowisko – a częścią tego jest konieczność noszenia strojów biznesowych i wykańczających jej stopy butów na obcasie. Pyta, jak dziewczynka poradziła sobie w szkole, nagle jednak słyszy jakiś dźwięk dochodzący z pokoju obok, udaje się więc to sprawdzić. Amiko pędzi jednak za nią, prosząc, by jej nie opuszczała i nazywając ją "mamą", Mariko więc udaje się razem z nią z powrotem do pokoju dziennego, nie zauważając ukrytej w cieniach sylwetki.

Na pokładzie zbliżającego się do Tokio prywatnego odrzutowca Carmen wyjaśnia, że gdy nadszedł kryzys, wielu jego znajomych, ludzi, z którymi mieszkał w Deerfield przez całe życie, popadło w kłopoty finansowe, on więc i jego bank zrobili wszystko, by im pomóc. Wolverine przyznaje, że z początku mężczyzna z pewnością działał w słusznych motywach, gdy jednak przyszła pora, żeby zapłacić za swoją decyzję, zamiast odpowiedzieć za straty swojego banku, postanowił ratować swoją skórę i zwrócił się o pomoc do Shigematsu. Gdy mężczyzna zapewnia, że nie chciał, by Kitty została w to wmieszana, Logan przypomina, że to jego córka, która go kochała i podziwiała, wierząc, że jest równie odważny, co ona. On ją jednak zawiódł. Teraz udała się do Tokio, żeby zmierzyć się ze swoim strachem przed Ogunem. Jeśli udało jej się przezwyciężyć jego kontrolę, prawdopodobnie zginie z jego ręki. Jeśli nie, to Logan ją zabije. A potem zabije Oguna – albo on jego.

Tej nocy, rezydencja klanu Yashida. Ogun zakrada się do sypialni Mariko i wznosi nad nią swój miecz, gdy jednak ostrze opada, nie trafia w ciało. Ukrywająca się pod pościelą – i peruką – Kitty domyśliła się bowiem, że spróbuje on zaatakować miłość Logana, by odwrócić jego uwagę i przygotowała się na niego. Teraz fazuje przez niego i wykorzystuje moment jego dekoncentracji, by rzucić nim o ścianę. Ninja już w locie odzyskuje równowagę, wtedy dziewczyna rzuca się na niego z mieczem – ten jednak pęka w kontakcie z sai przeciwnika. Shadowcat nie zwalnia, przenikając przez przeciwnika i ścianę, a gdy ten rusza za nią w pogoń, rzuca na niego kimono Mariko, chwilowo go oślepiając. Wyprowadza cios, ten jednak na niewiele się zdaje – wojownik nosi bowiem zbroję. Ogun tymczasem oślepia ją granatem błyskowym i znika jej z oczu. Sam nadal ma na nią oko, a to dzięki kamerom ochronnym w budynku. Gratuluje dziewczynie, że udało jej się dostać do wieżowca niepostrzeżenie. Dodaje, że jest pewien, że Mariko i jej podopieczna nadal znajdują się w środku i stwierdza, że jeśli Kitty nie wróci pod jego opiekę, zawsze może wziąć na uczennicę córkę Logana.

To w końcu wyprowadza Shadowcat z równowagi, Ogun wykorzystuje więc okazję, by ją zaatakować. Dziewczynie udaje się powstać, gdy jednak rzuca się na przeciwnika, ten ciska w nią gwiazdkami. Kitty bez problemu fazuje przez nie, odruchowo jednak uchyla się, a gdy się wyprostowuje, Oguna nie ma już w zasięgu wzroku. Nagle słyszy krzyk Mariko, fazuje więc do pokoju, w którym kobieta jest ukryta razem z Amiko – całe i zdrowe. Dziewczyna domyśla się, że jej przeciwnik jedynie udawał głos Yashidy, a ten w następnej chwili wpada przez okno, ciskając we wszystkie trzy gwiazdkami. Choć Shadowcat udaje się przefazować Mariko i Amiko przez podłogę do pomieszczenia poniżej, sama zostaje trafiona, a do jej krwioobiegu dostaje się trucizna – jak zapewnia jednak podążający jej tropem Ogun, nie jest to nic zabójczego, a jedynie coś, co ma uniemożliwić jej fazowanie. Następnie razem z nią przebija się przez okno – prosto na podest dla czyścicieli okien, zamierzając zakończyć pojedynek na dachu wieżowca. Kitty kontynuuje walkę, nie zamierzając się poddać, nawet mimo tego, że bez swoich mocy nie jest w stanie pokonać przeciwnika. Ten stwierdza, że nie musi się to tak skończyć i przypomina, że jeszcze niedawno dziewczyna była jego uczennicą – i może nią być znowu. Próbuje przejąć kontrolę nad jej wolą, nie ma już jednak do czynienia z chorą dziewczyną, którą opanował wcześniej – i nie ma kontroli nad Shadowcat. W takim razie Ogun decyduje się zadać ostateczny cios. Właśnie przybyły Wolverine odradza mu to.

Autor: S_O

Galeria numeru

Kitty Pryde and Wolverine #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.