Avalon » Serie komiksowe » Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire » Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #1

Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #1

Postacie
Zapowiedź

* Po raz pierwszy w historii nowego kanonu Gwiezdnych Wojen przenosimy się w okres po "Powrocie Jedi".
* Druga Gwiazda Śmierci została rozbita.
* Nastał czas rozbitego Imperium.

Streszczenie

Endor i okolice. Na Gwieździe Śmierci Luke walczy z Vaderem. Na zewnątrz odbywa się olbrzymia bitwa, w której bierze udział Shara. Sokół Milenium wlatuje w Death Star aby ją z niszczyć, a Bey zauważa uciekający statek należący do Imperium. Leci za nim, po czym otrzymują komunikat od Skywalkera, że ten jest na jego pokładzie. Shara następnie odpiera atak TIE-Fighterów, a Sokół wylatuje z wybuchającej Gwiazdy Śmierci.

Flota Rebelii zbiera się na wspólnym statku. Shara otrzymuje gratulacje od porucznika L’ulo. Kobieta dowiaduje się, że wszyscy udają się na Endor, aby świętować zwycięstwo. Bey jednak wie, że Generał Madine obawia się kontrataku Imperium i mówi, że zawsze może zostać. L’ulo jednak pozwala jej polecieć na Endor i pociesza ją, że ważna dla niej osoba pewnie przetrwała bitwę.

Endor. Shara szuka Kesa, pytając świętujących Rebeliantów. Kobieta jednocześnie zbiera gratulacje za bitwę. W tle Lando i Han Solo sprzeczają się o Sokoła Millenium. Rozmowę przerywa Bey, która pyta Hana, czy nie wie, gdzie są członkowie jego grupy uderzeniowej. Solo wskazuje jej gdzie przesiadują.

Bey dociera do jednej z chatek Ewoków, gdzie spotyka swojego męża – Kesa Damerona. Dwójka udaje się na spacer i podziwia sztuczne ognie. Rozmawiają także o tym, czy ich wojna się już skończyła.

Poranek następnego dnia. Bey budzi się obok ubierającego się w pośpiechu Kesa. Jego grupa dostała pilne wezwanie. Na zewnątrz Solo informuje zebranych, że Imperium zbiera szyki na drugiej połowie księżyca, aby dokonać kontrataku. Han chce aby uderzyli szybko i mocno w ich bazę. Na pilota zgłasa się Shara. 

Kiedy Rebelianci dolatują do bazy Imperium, Bey zostaje w statku, a Kes na odchodne mówi żonie, że potrzebują znaleźć planete i zbudować sobie dom. Na na zewnątrz rozpoczyna się bitwa, która wygrywają siły Rebelii. W międzyczasie Shara rozmyśla o tym co usłyszała. Kiedy grupa uderzeniowa wraca na pokład, Han oznajmia, że znaleźli masę danych dotyczących ruchu wojsk i planów, a to oznacza, że wojna się jeszcze nie skończyła.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #1 Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #1 Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #1 Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #1 Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #1 Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #1 Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #1 Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.