Avalon » Serie komiksowe » Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire » Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #3

Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #3

Postacie
Zapowiedź

• Konkluzja pierwszego kanonicznego komiksu rozgrywającego się miedzy epizodami VI i VII!
• Gdy Imperium upada, Rebelianci walczą o lepszą przyszłość!
• Greg Rucka (Punisher, Cyclops, Wolverine) i Marco Checchetto (Punisher, Avengers World) zabiorą nas w najnowsze dawno dawno temu w odległej galaktyce!

Streszczenie

Outer Rim, The Wretch of Tayron. Gupa uderzeniowa dowodzona przez Hana Solo uderza w kolejną bazę Imperium. Dzięki atakowi Kesa mają łatwiejszą drogę do środka. 

Theed, Naboo. Korro tłumaczy, że anomalie pogodowe spowodowane są jakimś atakiem z orbity. Na całej planecie trwają olbrzymie sztormy potwierdzane nawet przez Gungan. Bey stwierdza, że to musi być sprawka Imperium i ostatnie pośmiertne życzenie Palpatine'a. Leia prosi więc Sorunę o statki i pilotów. Korro informuje, że Imperator zdemilitaryzował Naboo. Królowa jednak twierdzi, że to nie jest do końca prawda i prowadzi ich do tajnego hangaru. Królowa Neeyutnee przeniosła część statków w czasie Wojen Klonów i nie były używane przez ponad 20 lat. Na miejscu Leia odczuwa zimno i przebłysk Dartha Maula. Bey ma nadzieję, że statki są zatankowane, ale obawia się, że jeden może nie wystarczyć. Wtedy Leia dodaje, ze dwa już będą mieć większe szanse. Sama umie latać i zasiądzie za jednym z nich. Do nich dołącza Soruna, która także posiada zdolności bojowe, sprzed czasu urzędowania jako królowa.

Outer Rim, The Wretch of Tayron. Rebelianci włamują się do bazy i docierają do planów Imperium. C-3PO odczytuje informacje o tym, że trwa operacja Cinder. Informuje on Solo, że oznacza to operację przeciwko różnym celom wyznaczonym przez Imperatora. Jednym z nich jest Naboo.

Theed, Naboo. Korro wyraża obiekcje co do lotu królowej, ale ta twierdzi, ze musi to zrobić, bo nie mogłaby prosić o poświęcenie się swoich poddanych, kiedy sama by tego nie zrobiła. Na odchodne prosi, aby strażnik ewakuował miasto. Soruna czeka teraz na rozkazy od Bey.

Sosha i Leia atakują satelity powodujące anomalie pogodowe na planecie. Shara stara się odciągnąć od nich TIE- Fighter i wchodzi z nimi w walkę. Organa prosi Bey aby ta nie umarła, bo nie chce pisać listu do jej rodziny. Po zniszczeniu kilku satelitów sytuacja zaczyna wyglądać coraz gorzej. Wtedy nadlatuje Lando wraz z flotą Rebelii i udaje się zniszczyć Gwiezdnego Niszczyciela.

Dowództwo floty Rebelii. Leia i Bey lądują. Czekają na nich Han i Kes. Obydwie pary odchodzą w swoje strony.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #3 Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #3 Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #3 Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #3 Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #3 Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #3 Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #3 Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.