Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #92

Exiles #92

Exiles #92

"Enemy of The Stars" - part 3: "Why Do We Do These Things We Do?"

Postacie
Zapowiedź

Psylocke musi zmierzyć się z Exiles kontrolowanymi przez Hand. Sue Storm i Wolverine z tego świata n

Cytat

Morph: "Sabretooth is the best."

Streszczenie

Ziemia 1720. Kwatera Madame Hydra; Sue Storm. Kobieta przygląda się przerobionej na wojowniczkę Hydry Blink. Za chwilę pojawia się kochanek Sue - Logan informując ja o przybyciu przyjaciół Blink.


Tymczasem w innej części zrujnowanego miasta Sabretooth toczy zacięty pojedynek z Captainem Americą, który w tym wymiarze jest ucieleśnieniem wszelkiego zła. Obserwujący to z bezpiecznej odległości Morph chciałby pomóc koledze z zespołu, przed czym powstrzymuje go jednak Psylocke twierdząc, że Creed sam doskonale sobie poradzi. Jakby na przekór jej słowom mutant zbiera ciężkie baty i sytuacja nie przedstawia się dla niego zbyt ciekawie. Udaje mu się jednak przełamać początkowy impas i skutecznym kontratakiem rozprawia się z przeciwnikiem ku niezwykle entuzjastycznej i ekspresyjnej radości Morpha.


W tym samym czasie w nie tak bardzo odległym miejscu. Stojący na czele oddziałów Hand; Slaymaster analizując walkę ocenia Morpha i Psylocke i ich umiejętności. Za chwilę pojawiają się Blink, Spider-Man 2099 i Longshot. Slaymaster wydaje im rozkaz rozprawienia się z tą dwójką.


Z powrotem u pozostałych Exiles. Betsy zorientowawszy się, że Creed utrzymuje łączność z Kryształowym Pałącem pyta, jaki jest cel ich misji i co mają zrobić, by ocalić ten świat. Sabretooth odpowiada, że mają zabić Reeda Richardsa. Dopóki on żyje, źli goście mogą uciec z tego świata, co stanowi zagrożenie dla całego uniwersum. Eliminacja Richardsa ma temu zapobiec. Przysłuchujący się Morph nie jest zachwycony takim obrotem sytuacji. Nie podoba mu się to, co mają zrobić. Psylocke natomiast wręcz przeciwnie. Realizacja tego zadania jest przez nią w pełni akceptowalna, co więcej, sama gotowa jest je wykonać. Wymianę zdań przerywa pojawienie się Blink, do której za chwilę dołączają Longshot i Spider-Man 2099. Pomiędzy obu trójkami wywiązuje się walka, w której górę biorą Creed i spółka.


W tym samym czasie. Callisto i Nick Fury przemierzają korytarze budynku, w którym obecnie znajduje się Reed Richards. Ich zadaniem jest go chronić. Jednak nie udaje im się go zrealizować, gdyż zostają zamordowani przez Susan Storm i Wolverine'a. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie pomiędzy nimi a byłym mężem Sue.


Tymczasem Reed Richards odsyła Elektrę, która nie chce go opuścić w tak dramatycznej sytuacji. Musi jednak to zrobić by ratować ich córkę. Gdy Richards zostaje sam, pojawia się Psylocke. Reed pyta ją, co ma zamiar zrobić.


Creed i Morph tymczasem stają w końcu twarzą w twarz z osobą, która nasłała na nich ich byłych towarzyszy. Wychodzący teraz przed swoich ninja Slaymaster informuje członków Exiles, że właśnie rozpoczęła się bitwa, która jak obiecuje, będzie ich ostatnią.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Exiles #92 Exiles #92

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.