Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #90

Exiles #90

Exiles #90

"Enemy of The Stars" - part 1: "Fresh Blood"

Postacie
Zapowiedź

Nowa era dla Exiles rozpoczyna się wraz z przybyciem Psylocke z Ziemi #616, a zaraz za nią pojawia się nowy przeciwnik, który zagraża stabilności całego multiversum.

Cytat

Psylocke do Creeda: "Game over butcher."

Streszczenie

Proteus ostatecznie przejmuje kontrolę nad Morphem, który eksploduje nieposkromioną nienawiścią do wszystkiego i wszystkich, a szczególnie do swoich niedawnych towarzyszy z Exiles. Wykończywszy ich kolejno jeden po drugim, transformuje się w gigantyczne monstrum kroczące przez galaktykę, zostawiając za sobą tylko śmierć i zniszczenie. Nagle pojawia się Kryształowy Pałac i tajemnicza kobieta.


Oglądający tą projekcję Exiles próbują rozszyfrować jej tożsamość, co utrudnia brak możliwości odtworzenia ponownie tego fragmentu. Podczas oglądania bitwy z Proteusem elektronika wewnątrz pałacu uległa przeciążeniu i teraz urządzenia działają wybiórczo. Heather nie ma nawet możliwości podglądania światów, do których wysyła zespół. Niewątpliwie jednak Exiles zdołali uświadomić sobie fakt, jak niebezpieczny mógłby się stać Morph po przebudzeniu. Póki, co Blink, która przewodzi drużynie, decyduje, by na razie wyłączyć go z aktywności w drużynie. Hudson proponuje, by spróbować zwerbować nowych członków, którzy dawaliby, choć cień szansy na sukces w ewentualnym konflikcie z Morphem.


Blink na jednym z ekranów w pałacu zauważa Nocturne. Chciałaby ją ściągnąć ze świata, w którym dziewczyna obecnie przebywa, jednak Heather uświadamia ją, że chwilowo jest to niemożliwe i że być może, dla Nocturne lepiej będzie, gdy pozostanie w swej obecnej rzeczywistości.


Exiles chcą się poradzić robaków w tej trudnej dla zespołu sytuacji, te jednak niespodziewanie zamykają się w sąsiednim pomieszczeniu i blokują drzwi. W pokoju obok Exiles dokonują przegrupowania i sprawdzenia szeregów. Z wszystkich zgromadzonych tylko Power Princess nie wyraża chęci dalszego uczestnictwa w przedsięwzięciu i decyduje się na powrót do swojego świata. Zaraz po jej teleportacji pozostali rzucają się na osamotnionego Creeda. Krótka walka zostaje rozstrzygnięta na korzyść przeważającej liczebnie grupy.


W kwaterze dowodzenia tymczasem ma miejsce fizyczna projekcja nieznanej postaci. Ta dotyka wyświetlanych na ekranach planet, kończąc na Ziemi. Z przesadnie udawaną przykrością stwierdza, że żałuje tego, co ma zrobić, niestety jest to konieczne i musi się stać.


Przesiadujący w innej części pałacu Exiles zostają zaalarmowani. Ku ich zaskoczeniu poza pewną nie prawidłością, urządzenia nie zarejestrowały zupełnie niczego, żadnej obcej obecności. Pomimo wadliwego działania systemu, zespół jest zmuszony ruszyć z kolejną misją ratowania kolejnego świata. Exiles znikają, a Heather zostaje sama z robalami. Wolny czas postanawia wykorzystać na szukanie kandydatów na nowych członków zespołu. Ku jej zaskoczeniu na podłogę tuż u jej stóp spada zmasakrowany Sabretooth. Ten bełkocze coś o jakichś trudnościach i o uwięzionych Exiles. Heather próbuje zaprowadzić Creeda do komory regeneracyjnej, co zważywszy na jej drobną figurę i olbrzymią masę Sabretootha wydaje się być zadaniem niemożliwym do wykonania. Upadłszy po raz kolejny Creed stwierdza, że przydałoby im się jakieś wsparcie.


Pustynny Pokój Kryształowego Pałacu. Z niewiadomo skąd Betsy Braddock pojawia się nad pustynią i upada wprost na piasek. Nie bardzo wiedząc dokąd ma pójść rozgląda się wokoło. Nagle zauważa na horyzoncie obłok piasku i pyłu. Chmura ta zaczyna zbliżać się do dziewczyny. Ta rozpoznaje mężczyznę, który znajduje się w środku. Gdy przebiega tuż obok niej, Psylocke nabija Sabretootha na swój psioniczny miecz.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Exiles #90 Exiles #90

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.