Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #9

New Excalibur #9

New Excalibur #9

"Chamber"

Postacie
Zapowiedź

Ten pojedynczy numer przedstawia powrót Chambera do domu. Czyżby były to jego ostatnie chwile? Zanim dowiemy się tego, poznajmy pewien sekret z jego przeszłości.

Cytat

Chamber: "The whole lot of you can go sod off"
Pete Wisdom: "Simple - thanks but no thanks - would have suficed"

Streszczenie

A zatem było tak: Chamber udał się do miejsca zwanego Neverlandem, aby uwolnić więźniów programu Weapon X, lecz zamiast tego został schwytany, przeprano mu mózg, a on wziął udział w wojnie w której trzy programy Weapon X walczyły ze sobą [Weapon X #21]. Po dniu M przestało to mieć jakiekolwiek znaczenie, gdyż rozbłysk odbierający moce mutantom nastąpił w trakcie bitwy pomiędzy siłami Malcolma Colcorda a innych programów. Moce Chambera napędzały urządzenie, które Weapon X zainstalowało mu w klatce piersiowej, umożliwiające korzystanie z mocy i dające normalny wygląd. Gdy moce zniknęły, urządzenie ekspolodowało, a Jono ocknął się z wyrwą w piersi i brakującą połową szczęki. Teraz niechętnie rozmawia o tym traumatycznym wydarzeniu z psychologiem siedzącym na wprost jego szpitalnego łóżka. Lekarz mówi mu, iż nie może się załamać, choć to najłatwiejszy sposób. Wie o tym, gdyż sam był niegdyś w podobnej sytuacji. Zapewnia Jono, iż choć o tym jeszcze nie wie, ma opcje do wyboru. Sesję przerywa pojawienie się w pokoju Pete'a Wisdoma, który oznajmia zaskoczonemu dr Hartley iż w pewnym stopniu jest spokrewniony z Chamberem. Oznajmia, mu iż choć nigdy się nie spotkali, jest członkiem Excalibur, grupy mutantów starającej się nieść pomoc innym mutantom po Dniu M. Pomogą również Chamberowi odzyskać dawny wygląd. Oburzony Hartley przerywa Wisdomowi, mówiąc iż psuje jego terapię i żądając wyjaśnień jak ominął ochronę. Wisdom oznajmia, iż idzie zapalić papierosa, a gdy wróci Hartley ma zniknąć. Na korytarzy Wisdom dowiaduje się od pielęgniarki, iż w szpitalu nie pracuje lekarz o nazwisku Hartley. Gdy zaalarmowany wpada do sali Jono, okazuje się że lekarz spełnił jego prośbę i zniknął. Niestety, razem z Chamberem.


Jono budzi się odkrywając, że jest podłączony do dziwnego urządzenia, które dokonuje transfuzji krwi. Przypomina teraz kolorem skóry, wyglądem i symbolami na piersi En Sabah Nura. Hartley wyjaśnia, iż jest on dużo bardziej specjalny niż sądzi, a on nie mógł pozwolić aby po tygodniach pracy, Chamber wpadł w ręce Excalibur. Nie są oni jego rodziną, bowiem są nią członkowie zgromadzonego tutaj Klanu Akkaba oraz mroczna postać siedząca na końcu stołu. Hartley wyjaśnia, iż spokrewniony jest z nimi, dziedzicami En Sabah Nura, stąd też wystarczyła jedynie odrobina jego krwi aby wyleczyć Jono, zasklepić rany i dokonać jego metamorfozy. Jono oznajmia, iż wie kim są kultyści od swego dziadka, inspektora Starsmore, lecz myślał że klan nie istnieje, skoro pozostał z niego jedynie sparaliżowany wariat o imieniu Frederic Slade [Apocalypse vs Dracula]. Hartley oznajmia, iż nie lub jak się go tak nazywa i jak okazuje się przeżył on od XIX wieku, zaś krew Apocylypse'a sprawiła iż nie jest już sparaliżowany. Podaje Jonowi kielich pełen krwi, aby napił się z niego przez co jego moce powrócą. Ten oznajmia, iż wcale nie jest szczęśliwy iż odzyskał klatke piersiową a wraz z nią tatuaż Apocalypse. Ponadto jego dziadek porzucił kult nie bez powodu. Na jego drodze staje Apocalypse, mówiąc iż to jego decyzja. Jono gotuje się do walki, lecz En Sabah Nur oznajmia, że może odejść wolno. Ma jednak pamiętać, że w jego żyłach płynie jego krew, a Apocalypse zawsze dba o swoich.


Jono opuszcza budynek w chwili gdy lądują przed nim Excalibur. Zdziwieni są wyglądem Chambera, który poleca im zostawić osoby znajdujące się wewnątrz w spokoju. Brian usiłuje go uspokoić, lecz Jono wyrzuca mu że nie ma ochoty na kontakty z nimi, bowiem praktycznie ich nie zna. Ponadto wbrew temu co się im wydaje, nie każdy chce być ratowany po dniu M, niektórzy jak on, pragną być jedynie zostawieni w spokoju. Oznajmia, iż był całkiem zadowolony gdy leżał z dziurą w klatce piersiowej, a teraz jest wkurzony bowiem to się zmieniło. Oni mogą zaś wraz ze wszystkim X-Men świata i Xavierem na czele po prostu się od niego odwalić. To powiedziawszy odchodzi. Na kamerach wewnątrz domu sytuację obserwuje En Sabah Nur, do którego podchodzi Slade pytając czy ten podstęp był konieczny. Apocalypse otwiera swą zbroję, a wówczas okazuje się, że wewnątrz znajdował się Ozymandias. Slade pyta kiedy spotkają się z En Sabah Nurem, bowiem od XIX wieku kolejne wersje klany kontaktowały się jedynie z jego skrybą, zaś jak słyszeli En Sabah Nur powrócił. Ozymandias oznajmia, iż wkrótce Apocalypse dowie się o ich istnieniu, a za fakt ten będą mogli podziękować Chamberowi.


Dwa dni później, po uzyskaniu nakazu Wisdom przeszukuje budynek klanu Akkaby, lecz nie ma tam nawet śladu, iż ktokolwiek w ostatnim czasie przebywał w środku. Odczyty wskazują jednak, iż Chamber został okłamany, bowiem wychodząc dysponował olbrzymim potencjałem mocy. Co oznacza, iż mutant klasy Omega krąży gdzieś po świecie nie mając pojęcia o swym potencjale. Wisdom rysuje tatuaże widniejące na piersi Jono, zamierzając dowiedzieć się co oznaczają i kto stał za wydarzeniami w szpitalu.Uwagi:

- Chamber dołączył do Weapon X jako agent X-Men dokonując infiltracji programu, jednak zniknął po odkryciu Neverlandu w Weapon X #21. Jak wynikało z Weapon X: Days of the Future Past #1 stracił pamięć i walczył po stronie programu

- Numer kontynuuje wątki rozpoczęte w niedawnej serii Apocalypse vs. Dracula. Frederic Slade jest prawdopodobnie dziadkiem Blink

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Excalibur #9 New Excalibur #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.