Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #4

New Excalibur #4

New Excalibur #4

"Old Times Are Not Forgotten!"

Postacie
Zapowiedź

Bohaterowie zebrani razem jako New Excalibur, mają stać się europejską grupą nr. 1, ale nie wszystkim się ten pomysł podoba. W tym numerze, gościnny występ Lionheart (znanej niegdyś jako Captain Britain z Avengers).

Cytat

Sage: "You are that good?"
Wisdom: "Depends. That a conclusion or a challenge?"

Streszczenie

Londyńskie Zoo opustoszało, uwięzione tam od dawna walkołaki [Excalibur: The Sword is Drawn] znikneły. Jednocześnie w Hong Kongu z życiem pożegnał się jeden z dyrektorów Fraser Bank, zaś w Bangalore odszedł Muaharam Ram, jeden z najbardziej utalentowanych hakerów. W Londynie trwa zaś proces Juggernauta, który nie jest w stanie przekonać ławy przysięgłych, iż zniszczeń w stolicy Anglii dokonał pomagając innym [poprzedni numer]. Nie pomaga nawet obrona She-Hulk. Gdy skazanie Caina wydaje się już przesądzone, pojawia się Pete Wisdom. Ku wściekłości Prokurator i radości Jenny Walters, pokazuje akt ułaskawienia Juggernauta podpisany przez najwyższe władze. Gdy opuszczają budynek Sądu, a Cain żąda wyjaśnień, Wisdom stwierdza krótko, że pracuje dla rządu, a Juggernaut coś mu teraz zawdzięcza. Prosi aby ten sobie to przemyślał.


Sage śledzi serwisy i ogląda hakerski przekaz Beana znad Annandale, gdzie Shi'ar dokonali właśnie masakry rodziny Greyów [Uncanny X-Men #466-8]. Beana [więcej na temat przekazu w Uncanny #469] zastanawia udział w wydarzeniach Sentineli, otaczających posiadłość Xaviera. Haker zastanawia się, skąd wywodzą się tym razem roboty i kto dał rządowi prawo do ich uruchomienia oraz decydowania o losie mutantów. Obawia się, iż w powietrzu wisi jakaś rewolucja, zwłaszcza gdy po Dniu M pozostało tak niewielu mutantów. Na wieść o wydarzeniach Nocturne kontaktuje się z Kurtem, pytając go o szczegóły masakry. Ten wciąż prosi ją, aby przestała nazywać go ojcem, lecz gdy słyszy iż reaguje identycznie jak tamten, oznajmia ,że czuje się zaszczycony. Sage obserwuje dzięki swej sieci wnętrze rezydencji Xaviera, gdzie Kurt tłumaczy zebranym iż TJ jest jego córką z alternatywnej rzeczywistości, której matką jest Scarlet Witch. Cyclopsowi nie udaje się ukryć swego wyrazu twarzy przed czujnym wzrokiem Sage. Ta wyłącza podgląd, gdy w jej mieszkaniu pojawia się Wisdom. Przynosi jedzenie i wino. Spogląda na ekrany Sage ukazujące uwięzionych Dark X-Men, a przy posiłku przechodzi wreszcie do celu swej wizyty. Potrzebuje jej. A także Dazzler, Nocturne i Juggernauta, aby odtworzyć brytyjską grupę super-bohaterów.


W Covent Garden TJ ze zdumieniem dowiaduje się, iż w tej rzeczywistości Beatles rozpadli się wiele lat temu. Pokazuje Alison D-Poda, na którym ma piosenki grupy z jej rzeczywistości. Tymczasem agentka M-13 Rana zostaje zaatakowana przez dwóch mężczyzn. Gdy zaczyna się bronić zdziera z nich twarze. Okazuje się, że napastnicy przybrali ich wygląd. To walkołaki, które potrzebują nowych twarzy.


Nieopodal latarni Excalibur Brian rozpacza po stracie swej żony. Pojawia się Courtney Ross, usiłując go pocieszyć. Przypomina, iż zna dobrze jego uczucia, bowiem była przecież jego pierwszą miłością. Gdy oboje udają się na obiad, okazuje się że płatność karty Courtney z Fraser Bank zostaje odrzucona. Ze zdumieniem ustala z komórki Briana, iż ktoś zablokował wszystkie jej konta. Wówczas pojawia się Kelsey Leigh, następczyni Captaina Britain, pełniąca tę funkcję podczas jego nieobecności, znana jako Lionheart. Ze złością reaguje na zapytania Briana o Avengers, przypominając mu iż się rozpadli. Atakuje Briana, krzycząc iż nabrał ją. Podczas gdy ona była martwa i chciała jedynie ocalić swe dzieci, Brian zaoferował jej moc amuletu Brytanii, żądając w zamian aby chroniła królestwa. Nie interesowało go dlaczego przystała na jego ofertę. Kelsey atakuje wykrzykując, iż Brian nigdy nie uprzedził jaka będzie cena tej mocy. Nie powiedział jej, że nigdy nie będzie mogła wrócić do swych dzieci. Wyciąga miecz z pochwy zamierzając zadać mu cios.


W Londynie do Dazzler i Nocturne oglądających motocykle dołącza Cain. Przez chwilę rozmawiają, gdy nagle Juggernaut rzuca się przed siebie, zasłaniając Alison przed strzałem. Pada na ziemię, trafiony z broni walkołaków, które przybyły zabrać twarze i życia mutantów. Jednocześnie w swoim apartamencie Sage zostaje zaatakowana przez osobę, która była Raną Mousabi, agentką M-13. Wraz z nią przybył inny walkołak, który atakuje zaczynając odbierać jej twarz.Uwagi:

- Kelsey zastąpiła Captaina Britaina na jego stanowisku obrońcy Królestwa, gdy był on monarchą multiwersum. Ponadto wystąpiła swego czasu w historii mistrza komiksowej formy Chucka Austena "Lionheart of Avalon" gdy pisał on scenariusze do Avengers

- Warwolves przybyli do naszego świata daaawno temu [prolog oryginalnego Excalibur] w pościgu za Phoenix II, czyli Rachel Summers. Zostali wysłani przez Mojo i mieli sprowadzić ją z powrotem do mojowersum, lecz Excalibur wyeliminowali to zagrożenie

Autor: New Kumos

Galeria numeru

New Excalibur #4 New Excalibur #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.