Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #37

X-Factor #37

X-Factor #37

"A Matter Of Honor"

Postacie
Cytat

Cyclops: "How will we reach my son in time?"
N'astirh: "The answer Cyclops is that you cannot."

Streszczenie

X-Factor przebijają się przez hordy demonów, których ilość zaczyna wyraźnie maleć wskutek wysiłków wszystkich obrońców miasta. Scott nie może już doczekać się chwili, kedy wreszcie będzie mógł wziąć w ramiona swojego syna. Jean wyczuwa przybycie jakiejś istoty, która również pragnie dziecka. To N'astirth, teraz zmieniony przez transmodalnego wirusa. Lecące z Nebraski demony wręczają mu Nathana Christophera. Zadowolony N'astirth może oddać go już Goblin Queen. W jego stronę lecą jednakże unoszeni telekinezą Marvel Girl X-Factor. Demon wydaje rozkaz swym sługom, aby strąciły mutantów z nieba. Demony atakują grupę i zaczynają ją przytłaczać. Przyduszeni przez nie X-Factor widzą jak N'astirh znika z dzieckiem, ich zaś pokrywa horda stworów zrzucając na ziemię.


Z nieba uderza piorun, rozpraszając demony. X-Factor należą bowiem do osoby, która się właśnie pojawiła. Zszokowany Scott widzi własną żonę, która jak myślał zginęła w Dallas. Teraz Madelyne każe nazywać siebie Goblin Queen. X-Factor rozważają atak, Scott jest jednak pewien, że Maddie jak inni w mieście jest jedynie pod wpływem diabelskich sił. Prosi aby oddała mu Christophera, Madelyne prostuje jednak: Nathana, wiedząc że Scott nie znosi tego imienia. Kobieta trafia go swoją energią, mówiąc że powinien potraktować to jak pocałunek. Wyrzuca mężowi, że opuścił ją i nie szukał, ponieważ tak było mu wygodniej. Tym samym stracił prawa do własnego syna. Wykrzykuje, że tym samym stała się tym, czym uczynili ją inni. Nakazuje przytrzymać demonom swego męża, Scott wypala sobie jednakże drogę, wiedząc iż nie odważy się użyć promienia optycznego na Madelyne. Jean z niepokojem odkrywa, iż w ogóle nie wyczuwa kobiety. Choć utraciła zdolność telepatii, ostatnio znowu zaczęła czuć umysły innych, bowiem wszyscy są w jakiś sposób wyczuwalni. Poza Madelyne, kórej z niewiadomych względów Marvel Girl nie jest w stanie dostrzec. Czuje natomiast śmiertelnie przerażonego Nathana. Goblin Queen poirytowana grzebaniem w mózgu dziecka postanawia zadać Jean Grey śmiertelny cios. Niespodziewanie Marvel Girl zostaje zasłonięta przed falą energii przez N'astirha, który sprowadza ze sobą kolejną armię demonów. Istoty atakują X-Factor, podczas gdy rozgniewana Goblin Queen oznajmia, iż N'astirha może zniszczyć jeszcze łatwiej. Ten łasi się do niej, przypominając że jest jej wiernym sługą, a jednocześnie cieszy się iż tak łatwo ją zwodzi i ma nad kobietą coraz większą władzę. X-Factor odpierają ataki demonów, a Jean nie może się otrząsnąć z faktu, że Madelyne przypomina ją tak bardzo, zupełnie jakby była lustrzanym odbiciem. Tymczasem Goblin Queen uderza N'astirha wiązką energii, przypominając mu że nie jest jego marionetką. Demona nie obchodzi czym jest, tak długo jak jej czary wznoszą coraz wyżej Empire State Building, na którego szczycie w niebiosach zostanie przez nią złożony w ofierze Nathan. Przypomina jej więc, że długo i starannie planowała swą zemstę, nie powinna więc pozwolić aby zniszczył ją jej gniew. Zwłaszcza, że zbliżają się inni mutanci, będący drugą stroną tej samej monety.


Jean omal nie odzyskuje Nathana, co irytuje Goblin Queen. Zsyła na Marvel Girl dwa demony, a ta szybko odkrywa po ich prądach umysłowych, że są jej rodzicami. Goblin Queen rzuca Marvel Girl prosto w dół, na szczęście łapie ją Scott, który wraz z towarzyszami walczy z potworami. Goblin Queen oznajmia, iż zniszczy Jean Grey, ponieważ jej nienawidzi. Dla Scotta zaplanowała coś znacznie gorszego. Ponieważ Sinister stworzył ją wyłącznie po to, aby urodziła dziecko Scotta, ona zniszczy nadzieję ich obydwu zabijając Nathana na szczycie Empire State Building. Odlatuje w stronę wieżowca, a X-Factor lecą niesieni telekinezą za nią. Cyclops rozkazuje za wszelką cenę ocalić Nathana, zaś Madelyne oszczędzić jeśli będzie to możliwe. Goblin Queen wykonuje gest ręką, a jej moc uderza w X-Factor dosłownie wbijając ich w wielkiej eksplozji w ziemię.


Mutanci leżą w dymiącym kraterze, a Goblin Queen opada oznajmiając, że nadeszła pora na jej zemstę. Wybiła godzina, w której brat stawi czoła bratu, a przyjaciele przyjaciołom. Niespodziewanie staje przed X-Factor w stroju Madelyne i tuląc Nathana do piersi zapytuje płaczliwym glosem czemu Scott pragnie odebrać jej syna. X-Factor patrzą nic nierozumiejącym wzrokiem, kiedy Jean czuje dotknięcie silnej dłoni. To Wolverine, chcący potwierdzić czy jego zmysły nie kłamią, a ona jest prawdziwa.


Przybyli X-Men.

Autor: Infernal Kumos

Galeria numeru

X-Factor #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.