Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #452

Uncanny X-Men #452

Uncanny X-Men #452

"Chasing Hellfire!" - part 1

Postacie
Cytat

Storm: "No one has been here for age"
Nighcrawler: "(...)Nobody wants to be here"

Streszczenie

XSE stoją przed zrujnowanym budynkiem w Nowym Jorku, gdzie mieściła się niegdyś siedziba Hellfire Club. Miejsce to otacza czarna legenda i nawet miejscowi wolą je omijać. Z kanałów wychodzi Logan, mówiąc iż wszystkie wejścia do środka zostały zablokowane. Choć pewien jest, iż Sage w jakiś sposób znalazła się wewnątrz, nie ma pojęcia jak mogła to zrobić. Wówczas pojawia się White Queen, oznajmiając iż będzie mogła pomóc. Do podziemi nie ma wejścia, bowiem w katakumbach uwięziona jest Selene, dawna Black Queen. Emma z racji swej przeszłości zna jednak rozmaite sekrety tego miejsca. Rachel łapie ją za rękę żądając odpowiedzi, na co Emma poleca aby ją puściła. Wiszącą w powietrzu kolejną awanturę między dwiema kobietami przerywa ostrzegawczy piorun Storm, która przypomina wszystkim po co znaleźli się w tym miejscu. Obie mutantki przepraszają za swe zachowanie, a Emma naciska kawałek muru w zaułku, co powoduje otwarcie przejścia do wnętrza budynku. X-Men wkraczają do sieci łączącej ze sobą budynki klubu na całym świecie, która zabierze ich do miejsca do którego udała się Sage. Jako że jest odcięta od reszty klubu w NY nie grozi im spotkanie z Selene. X-Men nie mają pojęcia, ze ta obserwuje ich iewidoczna, spoglądając jak Rachel usuwa ich cywilne przebrania telekinezą, a Emma wiedzie wprost do zguby.


White Queen wychodzi z sieci transportowej w Hong Kongu, gdzie w przepysznej rezydencji kulisi witają ją w imieniu Sage. Tuż za Emmą z przejącia wypada Rachel wpadając do basenu. Rzuca się na Emmę, oskarżając ją o zniknięcie reszty X-Men, którzy nie dotarli w to miejsce wraz z nimi. Emma oznajmia, iż nadeszła pora, aby nauczyła się dobrych manier. Rozpoczyna się telepatyczny pojedynek, w którym Emma zmienia Rachel w niemowlę, mówiąc że to ciąło jest dla niej właściwe, a w odpowiedzi sama staje się staruszką, która umiera ze starości. Krępuje Marvel Girl kajdanami, ta jednak zrywa je i odziana w psychozbroję atakuje ją uzbrojona w katany. Emma spokojnie odbija jej ciosy, mówiąc iż emocje biorą górę nad Rachel, zdziera z niej zbroję. Marvel Girl sprawia iż Emma traci swe piękne ciało i staje się gruba, z czego śmieją się stojący wokół X-Men. Wówczas Emma sprawia, iż pochodzi do niej Cyclops, który pomimo tego wciąż ją kocha. Rachel osuwa się na kolana powtarzając, iż to niesprawiedliwe. Emma choć wygrała wyciąga do niej rękę, mówiąc iż nie jest jej wrogiem, a one muszą działać razem. Marvel Girl przyjmuje tę ofertę. Wkrótce obie kobiety odziane w wieczorowe stroje pojawiają się w klubie nocnym dokąd skierowała ich wejściówka Sage. White Queen zwraca uwagę, iż z jakiegoś powodu Sage pozostawiła im ślad wiodący za nią aż tutaj. Muszą dowiedzieć się jak cel przyświecał jej tym razem. Rachel jest wzburzona, widząc iż w klubie trwa aukcja, na której sprzedawani są mutanci. Emma ucisza ją i telepatycznie sprawia, iż staje się niewidoczna dla otoczenia. Sama wkracza do klubu, pokazując swą wejściówkę White Queen. Obsługa twierdzi, iż to jakaś pomyłka, a Emma kieruje się w stronę stołu za którym zasiada White Queen. Emma staje przed Cortney Ross, czy też Satyr-9, oraz Viper. Courtney oznajmia, iż to ona nosi teraz tytuł White Queen jako protegowana Sebastiana Shaw. Gdy Emma oznajmia, iż zajęła jej miejsce, Courtney wyzywa ją na grę w karty. Kto wyciągnie wyższą, ten będzie miał tytuł. Courtney wyciąga asa pik, najwyższy atut w talii. Emma powoli sięga po swą kartę. Tymczasem Rachel penetruje zaplecze, gdzie widzi mutantów przygotowywanych do aucji. Tuż za nią podąża niewidoczna Selene, dla której Marvel Girl jest kluczem do odrodzenia.


Paryskie kanały. Reszta X-Men podnosi się z wody, a Logan kaszląc krzyczy do Kurta aby wyciągnął ich stąd. Wóczas Bishop sięga po broń i oddaje do każdego ze swych towarzyszy celny strzał.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #452

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.